| Samesay PT1208 Trolley Speaker Product Parameter | |
| AUX in (3.5mm) | Support |
| USB / TF Card Playback | Support |
| FM Radio | Support |
| TWS | Support |
| EQ Setting | Support |
| LED Display | Support |
| Guitar Input | Support |
| Output Power | 60W |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Product Size | 350*295*580mm |
| Material | Wooden Box+ABS |
| Voltage | AC 110V | AC 220V 50/60Hz |
| Battery | Built-in Rechargeable Battery 11.1V/3600mAh |
| Microphone | Microphone Jack*2 (Included) | Wireless (Optional) |
| Plug | According to your requirement |
| Colour | |
| Highlights | |