| Samesay SRA2180G Dolby Atmos Soundbar Product Parameter | |
| Audio Technology | Dolby Atmos |
| AUX in (3.5mm) | Support |
| Optical in | Support |
| USB Playback | Support |
| / | / |
| EQ Setting | Support |
| LED Display | Support |
| Remote Control | Support |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Appearance | Metal Speaker Grill & Glossy Finish |
| Soundbar Size | 610*92*63mm |
| Subwoofer Size | 170*201*300mm |
| Output Power | 20W*2+20W*2+40W=120W RMS |
| Colour | |
| Mounting Type | |
| Hightlights | |