| Samesay SRA293G-16 Dolby Atmos Soundbar Product Parameter | |
| Audio Technology | Dolby Atmos |
| AUX in (3.5mm) | Support |
| Optical in | Support |
| USB Playback | Support |
| HDMI ARC/EARC | Support |
| EQ Setting | Support |
| LED Indicator | Support |
| Remote Control | Support |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Appearance | Metal Speaker Grill & Matt Finish |
| Soundbar Size | 400*81*41mm |
| Subwoofer Size | 120*220*397mm |
| Output Power | 20W*2+40W RMS |
| Colour | |
| Mounting Type | |
| Hightlights | |