| Samesay SR190D-28-100 Soundbar Product Parameter | |
| AUX in (3.5mm) | Support |
| Optical in | Support |
| HDMI ARC | Support |
| USB Playback | Support |
| LED Indicator | Support |
| EQ Setting | Support |
| Remote Control | Support |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Appearance | Metal Grill & Glossy Finish |
| Output Power | 22.5W*2+55W RMS |
| Integral Size | 708*82*66mm |
| Monomer Size | 420*82*66mm |
| Subwoofer Size | 120*220*397mm |
| Colour | |
| Mounting Type | |
| Highlights | |