| Samesay SR283B-32-120 Soundbar Product Parameter | |
| AUX in (3.5mm) | Support |
| Optical in | Support |
| HDMI (ARC)/FM | Support |
| USB Playback | Support |
| LED Indicator | Support |
| EQ Setting | Support |
| Remote Control | Support |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Appearance | Metal Grill & Glossy Finish |
| Output Power | 30W*2+60W=120W RMS |
| Soundbar Size | 810*80*40mm |
| Subwoofer Size | 120*220*397mm |
| Colour | |
| Mounting Type | |
| Highlights | |