| Samesay SRA3080G Dolby Atmos Soundbar Product Parameter | |
| Audio Technology | Dolby Atmos |
| AUX in (3.5mm) | Support |
| Optical in | Support |
| USB Playback | Support |
| HDMI ARC/EARC | Support |
| EQ Setting | Support |
| LED Display | Support |
| Remote Control | Support |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Appearance | Metal Speaker Grill & Glossy Finish |
| Soundbar Size | 940*92*62 mm |
| Subwoofer Size | 192*293*375 mm |
| Output Power | Soundbar:100W RMS+Subwoofer:60W RMS Total:160W RMS |
| Colour | |
| Mounting Type | |
| Hightlights | |
![]() |
Dolby Atmos Soundbar for Home TheaterDolby Atmos treats sounds as individual entities that can be precisely placed and moved in three-dimensional space. This capability creates a more immersive and realistic audio experience
|
Remote & Button Control Workable SoundbarThe visualized control panel on the soundbar allows you to easily adjust the volume, switch between different EQ modes, and select your preferred input options. Say goodbye to complicated setups and hello to convenient and hassle-free control over your audio experience.
|
|
![]() |
Wireless Subwoofer Soundbar reduce cablingThe combination of a soundbar with a wireless subwoofer enhances audio depth and richness, delivering powerful bass. It offers flexible placement options, reduced cable clutter, and immersive sound for a cinematic home theater experience.
|
Immerse Yourself with Dolby Atmos SoundbarThis refers to Dolby's advanced audio technology that provides an immersive audio experience by creating a sense of 3D space around the listener. It's known for its ability to deliver sound from all directions, including overhead. |
|
![]() |
![]() |
![]() |