| Samesay SR419BG Soundbar Product Parameter | |
| AUX in (3.5mm) | Support |
| Optical in | Support |
| HDMI ARC | Support |
| USB Playback | Support |
| LED Indicator | Support |
| EQ Setting | Support |
| Remote Control | Support |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Battery | 3.7V/1800mAh |
| Appearance | Metal Grill & Glossy Finish |
| Output Power | 20W*2+5W*2+50W RMS |
| Soundbar Size | 810*82*66mm |
| Subwoofer Size | 178*286*400mm |
| Front and Surround L&R | 82*66*130mm |
| Colour | |
| Mounting Type | |
| Highlights | |