| Samesay SRA5818G Dolby Atmos Soundbar Product Parameter | |
| Audio Technology | Dolby Atmos |
| AUX in (3.5mm) | Support |
| Optical in | Support |
| USB Playback | Support |
| HDMI ARC/EARC | Support |
| EQ Setting | Support |
| LED Display | Support |
| Remote Control | Support |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Appearance | Fabric Speaker Grill & Glossy Finish |
| Soundbar Size | 938*61.5*102.2 mm |
| Subwoofer Size | 190*295*375 mm |
| Satellite Size | 190*61.5*102.2 mm |
| Satellite Battery | 7.4V/2600mAh |
| Output Power | Soundbar:90W RMS+Subwoofer:60W RMS+Satellite:15W*2 Total:180W RMS |
| Colour | |
| Mounting Type | |
| Hightlights | |