| Samesay SR519DG Dolby Digital Soundbar Product Parameter | |
| Audio Technology | Dolby Digital |
| AUX in (3.5mm) | Support |
| Optical in | Support |
| USB Playback | Support |
| HDMI ARC | Support |
| EQ Setting | Support |
| LED Indicator | Support |
| Remote Control | Support |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Appearance | Metal Grill & Glossy Finish |
| Soundbar Size | 940*82*66 mm |
| Subwoofer Size | 195*250*298 mm |
| Satellite Size | 82*63*150 mm |
| Satellite Battery | 3.7V/2600mAh |
| Power Supply | 110V-240V AC |
| Output Power | 25W*2+35W+15W*2+65W=180W RMS |
| Colour | |
| Mounting Type | |
| Hightlights | |