| Samesay SR502 Soundbar Product Parameter | |
| Line in | Support |
| AUX in (3.5mm) | Support |
| Optical in | Support |
| HDMI ARC | Support |
| LED Indicator | Support |
| EQ Setting | Support |
| Remote Control | Support |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Output Type | Subwoofer Output |
| Appearance | Metal Grill & Glossy Finish |
| Output Power | 5W*5+20W | 10W*5+50W |
| Soundbar Size | 660*60*60mm |
| Subwoofer Size | 138*225*245mm |
| Front and Surround L&R | 90*75*93mm |
| Colour | |
| Mounting Type | |
| Highlights | |


