| Samesay SR253/SR255 Detachable Soundbar Product Parameter | |
| AUX in (3.5mm) | Support |
| Optical in | Support |
| HDMI ARC | Support |
| USB Playback | Support |
| LED Indicator | Support |
| EQ Setting | Support |
| Remote Control | Support |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Appearance | Metal Grill & Glossy Finish |
| Output Power | 20W*2+30W/30W*2+60W RMS |
| Monomer Size | 420*92*66mm |
| Integral Size | 813*92*66mm |
| Subwoofer Size | 165*298*240mm |
| Colour | |
| Mounting Type | |
| Highlights | |