| Samesay PT809 Portable Party Speaker Product Parameter | |
| AUX in (3.5mm) | Support |
| USB/TF Card Playback | Support |
| FM Radio | Support |
| TWS | Support |
| EQ Setting | Support |
| LED Display | Support |
| Output Power | 40W |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Product Size | 280*265*350mm |
| Microphone | 1 Microphone Input Jack |
| Volume Control | Electronic Volume Control |
| Charging Port | USB-C Charging Port |
| Battery | Built-in Rechargeable Battery 7.4V/3600mAh |
| Colour | |
| Highlights | |