| Samesay PT989 Portable Party Speaker Product Parameter | |
| AUX in (3.5mm) | Support |
| USB/SD Playback | Support |
| FM Radio | Support |
| TWS | Support |
| EQ Setting | Support |
| LED Display | Support |
| Output Power | 30W*2 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Appearance | Metal Grill |
| Charging Port | Micro USB |
| Adaptor | 13.5V/1.5A |
| Product Size | 300*320*762mm |
| Microphone Jack | Microphone Jack 1 & Microphone Jack 2 |
| Battery | Built-in Rechargeable Battery 11.1V/3000mAh |
| Colour | |
| Highlights | |