| Samesay TR101 Turntable Player Product Parameter | |
| Output Power | 25W*2=50W |
| Bluetooth | Bluetooth V5.3 |
| Vinyl Record Turntable Player | 33.3 RPM | 45 RPM (Selectable) |
| Records Size | 7'',10'',12'' |
| Cartridge | Moving-Magnetic Cartridge |
| USB-PC | Support |
| Phono-Line out | Support |
| L&R (RCA) | Support |
| Easy Operation | Volume, Power ON/OFF, Mode, PPM controlled |
| Material | MDF BOX |
| AC/DC Adaptor | 15V/2.4A |
| Turntable Size | 419*345*25 mm |
| 2*Speaker Size | 158*148*244 mm |